O pracach

Paulina Lis i Mai Bui Ngoc

 "Droga" to zwycięska praca laureatek konkursu na instalację artystyczną w przestrzeni Galerii Tybetańskiej. 

Zobacz więcej 2015 | Droga →

mural wykonany przez uczestników otwartych warsztatów graffiti prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego z 3fala.art.pl

Zobacz więcej 2015 | bez tytułu →

Koncepcja: Paulina Święcańska
Produkcja: Małgorzata Gajdemska

Zobacz więcej 2014 | Performance taneczny →

W 2011 i 2012 roku Galerię odwiedziła grupa tybetańskich mnichów z Klasztoru Drepung, którzy na jednym filarze namalowali mantrę Om Mane Padme Hung, z drugiej strony modlitwa w intencji długiego życia Dalajlamy.

Mnisi z klasztoru Drepung w Indiach

Zobacz więcej 2011-2012 | Modlitwy tybetańskie →

Wojciech Wiśniewski

Hasło "Wolny Tybet" czasem staje się swego rodzaju ikoną. Powtarzane jest bez specjalnego zastanowienia, bez emocji, bez świadomości co tam tak na prawdę się dzieje. "Wolny Tybet", "głodujące dzieci w Afryce", "Favele" dla części osób tu w Warszawie nie tyle nie istnieją, są znane, ale stały się osłuchanymi sloganami i nie niosą treści zmuszającej nas do podjęcia działania. A przecież to, co dzieje się w Tybecie to nie żadna inna rzeczywistość, wirtualna jak gry komputerowe. To prawdziwy konflikt i prawdziwe ludzkie tragedie.
This is not a game
and it is still not over.

Zobacz więcej 2012 | Game over →

Szablony przedstawiające twarze tybetańskich bohaterów powstały podczas warsztatów graffiti prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego.

Zobacz więcej 2011 | Tybetańscy bohaterowie →

To chyba najmniej widoczna z prac Galeria Tybetańska. Al. Prymasa Tysiąclecia (rondo Tybetu) W kulturach Azji biel symbolizuje żałobę, nadzieję, oczekiwanie i otwarcie. Dwukrotnie przygotowywałam koronkę w to miejsce, dwukrotnie pękła. Widocznie tak ma być... biała farba, surowa porcelana.

NeSpoon

uczestniczki i uczestnicy warsztatów graffiti prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego

Osiem symboli, reprezentujących różne części doskonałego ciała Buddy. Osiem pomyślnych symboli to: Baldachim - okrągły niczym głowa Buddy; Złote ryby - symbol oczu Buddy; Lotos- giętki niczym język i mowa Buddy; Waza- wyraża gardło Buddy; Niekończący się węzeł - symbol serca - umysłu Buddy; Chorągiew zwycięstwa - wyraża doskonałe proporcje ciała Buddy; Biała Koncha- symbol mowy Buddy; Koło - znak zdobiący podeszwy stóp Buddy.

Zobacz więcej 2011 | Symbole tybetańskie →

Maciej Szymonowicz Kamerski / www.etongraff.pl

Chciałem przedstawić Tybet w zupełnie innym świetle, uwolnić go poprzez sztukę od polityki, chińskiej propagandy i bolesnego  konfliktu. Na przekór, pokazać piękno tej kultury i wzmocnić  dobrą energię,  o której tak mało się przecież słyszy.

Zobacz więcej 2011 | Trąbimy o tym samym →

Dagmara Matuszak (projekt) Artur Wabik (realizacja)

Smok, niekiedy używany w kulturze Zachodu jako symbol narodowy Chin, swoim agresywnym wyglądem budzi wojenne skojarzenia. Ten unosi się nad głową śpiącego dziecka o azjatyckich rysach. Czy jest tylko złym snem, czy w rzeczywistości zagraża dziecku - możemy się jedynie domyślać. Projektując mural chcieliśmy stworzyć atmosferę grozy i ukazać dysproporcje w relacjach Chińskiej Republiki Ludowej i Tybetu.

Zobacz więcej 2011 | Sen →

Dariusz Paczkowski / 3fala.art.pl oraz uczestnicy i uczestniczki warsztatów

Tworzenie muralu było częścią ogólnopolskiej kampanii dotyczącej sytuacji edukacji dzieci w Tybecie.

Zobacz więcej 2010 | Edukacja →

3fala.art.pl / Golden Goat Studio

Mudry – w medytacji symboliczne gesty. Mudry są stosowane zwłaszcza w buddyzmie ezoterycznym (wadżrajanie). Te specjalne układy dłoni i palców często stosowane są podczas rytuałów religijnych przez mnichów (Wikipedia).

Zobacz więcej 2010 | mudry →

Dariusz Paczkowski / 3fala.art.pl

Mural Rondo Wolnego Tybetu malowało przez trzy dni ponad 100 osób pod opieką 3fala.art.pl wspieranej przez Grupę SC. Na pracę składa się cały cykl szablonów, w tym opisana osobno "Mandala" Grupy SC, znaczną część prac wykonały zaproszone osoby popierające ideę utworzenia w Warszawie Ronda Wolnego Tybetu.

Zobacz więcej 2009 | Rondo Wolnego Tybetu (2) →

Dariusz Paczkowski / 3fala

Jedna z pierwszych prac w Galerii, powstała w odpowiedzi na kampanię na rzecz nadania bezimiennemu wcześniej rondu nazwy "Wolnego Tybetu".

Zobacz więcej 2009 | Rondo Wolnego Tybetu →

W galerii tybetańskiej pozostało jeszcze kilka pustych filarów. Serdecznie zapraszamy do ich zapełniania!

Projekty murali można wysyłać na https://pl-pl.facebook.com/GaleriaTybetanska/



Galerię prowadzą

Galerię wspierają