Galeria otrzymuje swoje logo! wymyślone i zaprojektowane przez jedną z autorek tegorocznego muralu – Małgorzatę Rozenau.

– W Galerii będę poprzez malowanie modlić się o wolność, prawdę i miłość … - mówi Marta Sokołowska-Mróz. Malują także Aneta Paszek, Magdalena Firląg, Karolina Kucharska, Małgorzata Mirga-Tas, Małgosia Rozenau oraz uczestniczki i uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego » z Fundacji Klamra / 3fala.art.pl, dyrektora artystycznego Galerii Tybetańskiej!

Między muralami pojawia się DROGA - zwycięska praca laureatek zeszłorocznego konkursu na instalację przestrzenną. "Inspiracją dla projektu są kamieniste wzgórza Wyżyny Tybetańskiej - dachu świata, kamienista droga w Himalajach wiodąca do base camp’u u stóp Mont Everestu. Symbolika drogi ma znaczenie uniwersalne zarówno w kręgu kultury europejskiej jak i azjatyckiej, może być odczytywana na wielu różnych płaszczyznach. W założeniu ma łączyć ludzi pochodzących z różnych krajów, a jako “droga do wolności” jest doświadczeniem wspólnym dla Polaków i Tybetańczyków." – o swoim pomyśle piszą autorki, Mai Bui Ngoc i Paulina Lis.

Wernisaż otwiera Iwona TM [Teodorczuk-Możdżyńska]. „Ugruntowanie” to performance o problemie wykorzenienia, rozumianego jako utrata własnej kultury. Tybetańczycy tracą swoją ziemię. Performerka w dramatyczny sposób oddaje ten brak przestrzeni w swoim symbolicznym działaniu. Niesie w misce kawałek gruntu, utraconej ziemi, z której następnie usypuje mandalę.

Śpiewają Jacek Kleyff i przyjaciele – Jacek Mazurkiewicz, Słoma.

W 2014 roku Galeria została nominowana w kategorii "projekty interdyscyplinarne" do nagrody w konkursie S3KROR.

Powstaje mini-album podsumowujący ostatnie 2 lata prac wraz z mapką w j. polskim i angielskim.

Galeria zostaje opisana w portalu Culture.pl: The Extraordinary Outdoor Gallery Where Poland Meets Tibet

Dariusz Paczkowski o Galerii:

Wernisaż 2015:

View the embedded image gallery online at:
http://galeria.ratujtybet.org.pl/miejsce/2015#sigProIdea110cdeeeGalerię prowadzą

Galerię wspierają