Tybetańscy mnisi, młodzi Tybetańczycy i Czeczeni wraz z innymi mieszkańcami Warszawy uczestniczą w warsztatach graffiti, realizowanych we współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń.

W 76. urodziny Dalajlamy, 6 lipca, pojawiają się nowe prace w Galerii. To wydarzenie rozpoczyna warszawskie Dni Tybetu. Dzięki wsparciu finansowemu od miasta stołecznego Warszawy angażujemy doświadczonych twórców graffiti. Powstaje 10 nowych prac w dużym formacie tworzonych przez doświadczonych artystów – graficiarzy z całej Polski. Malują: Inwazja, Artur Wabik, Mors, NeSpoon, 3fala.art.pl, Małgosia Rozenau, Paweł Kochanowski, Tuse, Kamer, Czarli Bajka, Zuza Kosiorowska, uczestnicy inicjatywy Wielokulturowy Street Art. 

 Odbywają się warsztaty graffiti dla młodzieży, których efektem można zobaczyć w prezentacji multimedialnej poniżej.

W pracach malarskich biorą udział tybetańscy mnisi z tybetańskiego emigracyjnego buddyjskiego klasztoru Drepung Gomang w Indiach.

Wrześniowy wernisaż ma bogaty program: występ Tybetańczyków mieszkających w Warszawie, bajka Tybetańska w wykonaniu Jarka Mikołajczyka, Dariusz Paczkowski opowiada o street arcie zaangażowanym, wyświetlany jest film o działaniach na rzecz Tybetu. Podczas imprezy można odbić na koszulkach lub torbach szablony z wzorem tybetańskim. 

View the embedded image gallery online at:
http://galeria.ratujtybet.org.pl/miejsce/2011#sigProIdca284e558c

Przy wsparciu uczestników warsztatów powstaje mini-przewodnik po street arcie na Woli „Jak chodzić powoli”, będący propozycją spaceru szlakiem najciekawszych graffiti w dzielnicy Wola, eksponujący w szczególny sposób Galerię Tybetańską. Do pobrania tutajGalerię prowadzą

Galerię wspierają