W lipcu malujemy w ramach projektu "Global Rights, Europeans Acting Together – GREAT”. Prace, które powstają, są częścią ogólnopolskiej trasy graffiti dotyczącej braku dostępu do odpowiedniej edukacji w Tybecie.

W październiku prezydent Warszawy w towarzystwie przedstawicieli władz miasta, Zarządu Dróg Miejskich, działaczy społecznych, Społeczności Tybetańskiej, odsłania tablicę poświęconą bohaterom powstania tybetańskiego 1959. Jego Świątobliwość Dalajlama pisze w specjalnym przesłaniu na otwarcie Ronda: "Jestem poruszony informacją o otwarciu w Warszawie „Ronda Tybetu” upamiętniającego wydarzenia z 10 marca 1059 roku w Lhasie oraz przyznaniu mi wyróżnienia Honorowego Obywatela Warszawy."

Postrzegam otwarcie tego ronda jako uznanie dla tybetańskich pokojowych i sprawiedliwych zmagań oraz naszych starań o uzyskanie prawdziwej autonomii dla narodu tybetańskiego w granicach konstytucji Chińskiej Republiki Ludowej.

Głęboko doceniam te dalsze gesty solidarności i poparcia dla nas okazywane przez mieszkańców i władze Warszawy. Ustanowienie nazwy „Rondo Tybetu” jest kolejnym wyrazem łączącym miasto Warszawę z narodem tybetańskim.

Tak jak powiedziałem podczas mojej ostatniej wizyty w Polsce oraz w Warszawie rok wcześniej, zawsze podziwiałem ducha oraz niezmierną determinację okazywaną przez Polaków bez względu na liczne trudności jakich doświadczaliście.

21 października 2010

Dalai Lama

View the embedded image gallery online at:
http://galeria.ratujtybet.org.pl/miejsce/2010#sigProId3ce1677a6dGalerię prowadzą

Galerię wspierają